Lodě.cz on-line přístav pro plavby na sladkých i slaných vodách

Vaše plavby začínají u nás...
Úvod > Závodění
České raftařky se staly mistryněmi světa ve slalomu

Posádka českých raftařek vyhrála na mistrovství světa v americkém Fayetteville závod ve slalomu. Úřadující mistryně Evropy projely dvanáctibrankovou trať na řece New River o šestnáct sekund rychleji než druhé Slovenky, které však díky druhému místu v předchozím sprintu vedou průběžnou klasifikaci v kombinaci. Ve vyřazovacím sprintu obsadil český raft čtvrté místo,

neboť hned v prvním kole prohrál s domácí posádkou a před úterním závěrečným sjezdem figuruje mezi pěti zúčastněnými zeměmi na druhém místě. Pro mužskou posádku z České republiky začal šampionát nadějně. V úvodním kvalifikačním sprintu zajela nejlepší čas. Ve vyřazovací fázi však čeští vodáci hned v prvním kole vypadli s pozdějšími vítězi první disciplíny Italy. Osmé místo nevylepšili ani ve slalomu, v němž skončili devátí s třiaosmdesátisekundovou ztrátou na vítězné Německo. Němci vedou rovněž průběžné hodnocení, zatímco českým raftařům patří deváté místo.

Výsledky: Sprint: Muži: 1. Itálie, 2. Německo, 3. Slovensko, ...8. ČR.
Ženy: 1. USA, 2. Slovensko, 3. Nový Zéland, 4. ČR. Slalom: Muži: 1. Německo 3:54,16, 2. Rusko 4:04,77, 3. Itálie 4:11,20, 6. Slovensko 5:07,38, ...9. ČR 5:17,31. Ženy: 1. ČR 5:06,35, 2. Slovensko 5:22,13, 3. Kanada 6:21,21. Kombinace po dvou disciplínách: Muži: 1. Německo 540 bodů, 2. Itálie 480, 3. Rusko 348, 4. Slovensko, ...9. ČR 180. Ženy: 1. Slovensko 480, 2. ČR 444, 3. USA 432.